Cristiano Ronaldo thyen rekordin historik të Di Stefanos

Futbollisti portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të derbit të Madridit


Me tre golat kundër Atletico Madridit, ku Reali fitoi 3:0, Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të derbit madrilen me 18 gola, duke lënë prapa Di Stefanon me 17.
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka thyer një tjetër rekord të madh me fanellën e “Los Blancos”.

Ndeshja
Reali i Madridit thelloi avantazhin në krye të Primera Division pas javës së 12-të pasi fitoi derbin me Alteticon me rezultatin e thellë 3-0 në “Vicente Calderon” falë tripletës së Cristiano Ronaldos.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

david-ginola

Rrëfimi drithërues i legjendës: Për 8 minuta kam qenë i vdekur

Ish-legjenda e Tottenham dhe Newcastle, David Ginola rrëfen se ai pësoi vdekje ...