Katalanasit kërkojnë Kristiano Ronaldon?

ronaldo-baleYlli portugez, Cristino Ronaldo së fundmi ka nënshkruar kontratën me klubin madrilen deri në vitin 2021. Ky lajm nuk erdhi mirë për katalanasit të cilët një ditë pas këtij lajmi e kritikuan rëndë atë. Por, një tjetër lajm vjen po nga katalanasit. Vlen të kujtojmë se Barcelona dikur ka treguar interes për yllin e Realit. Këtë e ka konfirmuar portugezi gjatë një interviste për O Jogo. MËsohet së fundmi se ekipi katallanas e kishte kërkuar portugezin gjatë kohës sa ishte pjesë e Sporting Lisbonës
“Kur kam luajtur disa ndeshje me Sportingun unë kam zgjuar vëmendjen e disa klubeve evropiane, duke përfshirë Interin, Arsenalin, Valencian dhe Barcelonën”, ka deklaruar Ronaldo.
“ Por, interesimi i Manchester United ishte më i madh sesa i klubeve tjera. Erdhi Alex Ferguson dhe kjo ishte një surprizë për mua “, ka thënë portugezi, i cili thotë se me vullnet arrihet çdo gjë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...