Çmendet Facebook, po “vdes” të gjallët

cmendet-fbFacebook, duke dashur që të ngushëllojë të afërm apo miq të një personi që ka ndërruar jetë, prezantoi një shërbim që u shfaqte të njohurve të të ndjerit një shënim përkujtimor.

Por ky shërbim duket se është çmendur këto dy ditë dhe po ‘vdes’ me miliona përdorues të rrjetit social në mbarë botën.

Kliko per me shume info

Mjafton të bëhet “log out” dhe më pas sërish “log in” dhe gjasat janë të mëdha që ky mesazh t’i shfaqet kujtdo.

“Ka qenë një avari e tmerrshme që tani e kemi rregulluar. Na vjen keq që kjo ndodhi”, deklaroi një zëdhënës i Facebook.

Mes “të vdekurve” të këtij shërbimit të rrjetit social, është edhe vetë Mark Zuckerberg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here