Oferta faraonike e Manchester City për Lionel Messin

messi16Klubi anglez, Manchester City insiston ta blejë yllin e Barcelonës, Lionel Messi-n.

Sulmuesi argjentinasi prej kohësh kërkohet nga “qytetarët”, dhe sipas mediave britanike, multimilioneri Roman Abramovich është duke përgatitur një mega-ofertë për lojtarin, të cilin synon ta blejë verën që vjen.

Kliko per me shume info

Raportohet se City është i gatshëm të derdh në xhirollogarinë e argjentinasit jo me pak së 500 mijë euro në javë, derisa nga ky transferim i mundshëm Barcelona do të fitonte 200 milionë euro.

Drejtuesit “Blaugranave”, ditë më parë deklaruan se Messi nuk do të shitet, dhe sipas tyre, argjentinasi do të qëndrojë në “Camp Nou” deri në fund të karrierës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here