“Shkëlqen” Sokol Cikalleshi, shënon gol dhe i jep fitoren skuadrës së tij

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Sokol Çikalleshi, ka rigjetur rrugën e rrjetës pas një periudhe të gjatë mos aktivizimi.

Cikalleshi shënoi sot gjatë takimit të Kupës së Turqisë ku Bashakshehir është përballur në transfertë ndaj Jeni Amasjasporit, gol ky që i dha fitoren skuadrës së tij.

Çikalleshi e ka nisur takimin e sotëm si titullar, duke shënuar golin e vetem të ndeshjes në minutën e 73-të takimit.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

armando-sadiku

Sulmuesi i kombëtares rikthehet pas tre muajsh tek goli

Pas tre muajsh larg te shenuarit, Armando Sadiku rikthehet tek goli në ...