Bie në pranga çifti shqiptar, burrë e grua shisnin kokainë

policia-italianeNjë çift shqiptarësh janë arrestuar nga policia italiane në Rimini.

Sipas mediave italiane në pranga ka përfunduar 29-vjeçari Bardhyl Gjata dhe bashkëshortja e tij, 20-vjeçarja Ambra Cekoja.

Sipas hetimeve, që nisën në 31 dhjetor 2015, çifti shiste kokainë të cilësisë së lartë dhe ishte bërë një pikë referimi për blerësit.

Pas arrestimit të disa blerësve policia gjatë hetimeve arriti tek çifti shqiptar.

Këta të fundit e kishin kuptuar se ishin në prag të arrestimit dhe kanë tentuar të largoheshin nga italia, por nuk ia arritën qëllimit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...