Chelsea shkatërron Evertonin, merr kreun e tabelës

chelseaChelsea e ka shkatërruar Evertonin, duke e mposhtur bindshëm prej 5-0, të shtunën në “Stamford Bridge”, në javën e 11-të të Premier Leagues.

“Blutë” e Londrës tashmë kanë gjetur formën e tyre më të mirë, duke arkëtuar edhe tri pikë të reja, të cilat e dërgojnë Chelsean në krye të tabelës.

Mesfushori belg Eden Hazard sonte tregoi paraqitje mjaft të mirë, duke shënuar dy gola në minutën e 19-të dhe 56-të, kurse, nga një gol realizuan Alonos (20’), Costa (42’) dhe Pedro (65’).

Pas kësaj fitore, Chelsea merr kreun e tabelës me 25 pikë, një më shumë së Manchester City, kurse, Everton mbetet në vendin e gjashtë më 18 pikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të ...