Flini me celularin nën jastek, ja cfarë rrezikoni!

celi-jastekNjë grua ka publikuar këtë imazh shokues, që tregojn djegiet që ka pësuar pasi e zuri gjumi me iPhone 7 në krah.

Melanie Tan Pelaez e zuri gjumi teksa po shihte një film në telefon, ndërsa e kishte vënë këtë të fundit në karikim.

Kliko per me shume info

Kur u zgjua ajo u tmerrua kur pa që kishte të “stampuar” telefonin dhe fishën e karikimit në krah.

LEXO EDHE:  Çfarë e zgjat më shumë jetën, paraja apo arsimimi?

34 – vjeçarja nga Australia e postoi foton në Facebook ndërsa duket folur për news.com.au ajo tha: “Shkova për t’u veshur kur pashë që e kisha krahun shumë të skuqur.

Vajta menjëherë në spital dhe pas disa testeve mjekët më thanë se djegiet ishin shkaktuar nga një objekt dhe më thanë të shihja se çfarë kisha në shtrat që mund të kishte shkaktuar një plagë të tillë”.

LEXO EDHE:  HOROSKOPI 20 Prill 2018, ja çfarë do t'ju ndodhë sot

Mjekët dolën në konkluzionin se djegiet i kishte marrë pasi e kishte zënë gjumi me iPhone 7 në shtrat. Megjithatë, Apple i ka mohuar këto pretendime duke deklaruar se telefoni i tyre nëse nxehet më shumë seç duhet fiket vetë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here