Hapi fals i Liverpool, Çelsi shënon 1 gol dhe merr kryesimin e “Premier League”

chelseaBlutë e Çelsit kanë marrë kryesimin e Premier League” pas fitores në ditën e sotme në transfertë.

Skuadra e Antonio Kontes fitoi me rezultat minimal 1:0 përballë Midëllsbrout.Një gol i Diego Kostës në minutën e 41-të i mjaftoi Çelsit për të triumfuar në këtë takim, në të cilin u tregua dukshëm më superior se vendasit.
Çelsi shfrytëzoi hapin fals që bëri Liverpuli një ditë më parë, uke arritur të marrë kryesimin./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Barcelona mund Atletikon e Madridit dhe merr kreun e “La Liga-s”

Barcelona ka mposhtur Atletikon e Madridit me rezultat 2-1, ndeshje e zhvilluar në ...