Mbani me vete çadrën, ja parashikimi i motit për javën e ardhshme

moti-shiI gjithë vendi është përfshirë nga reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit, ndërkohë pritet që edhe java e ardhshme të  jetë me kthjellime dhe vranesira të cilat do të gjenerojnë herë pas here shira të dobët dhe do të jenë më të dukshme në Veri të vendit.
Sipas “meteoalb” parashikohet që fundjava të jetë me kthjellime dhe vranesira në bregdet dhe zonat e ulëta duke lënë me vranesira dhe shira zonat malore veriore.

Java tjeter do të dominohet me shira intensive duke rrezikuar permbytje në shumë zona te vendit.

Me problematike situata do te paraqitet ne veriperendim dhe qender, nuk perjashtohen mundesite per permbytje edhe ne zonat jugperendimore.

Temperaturat e ajrit jane rritur ne vlerat minimale ndërsa maksimalet do te jene rreth vleres 22 grade C.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Habisin meshkujt, ky është vendi që u pëlqen më shumë të bëjnë seks

Sipas një hulumtimi të realizuar së fundmi, 73% e meshkujve dëshirojnë të ...