Një buzëqeshje të përsosur e bën… mbani shënim femra!

15050051_334408176918485_199458320_nNuk janë vetëm dhëmbët: Nëse i keni tiparet kështu, buzëqeshja juaj rrëzëllen.
Julia Roberts njihet për buzëqeshjen e saj që rrëzëllen. Dentistët zbuluan se çfarë e bën buzëqeshjen e saj, si edhe të shumë njerëzve të tjerë, kaq tërheqëse.
Sigurisht që dhëmbët e bardhë të përsosur janë tepër të rëndësishëm por, buzëqeshja e bukur, është çështje tiparesh.
Duke analizuar fytyrat e 300 njerëzve, ekspertët e buzëqeshjes vunë re se ata që i kanë sytë dhe dhëmbët e qenit në vija paralele janë më tërheqës kur buzëqeshin.

LEXO EDHE:  Është më e lehtë nga sa mendoni/ Ja si mund të bëni para në jetë

Nëse shikojmë fytyrën e Julia Roberts, vihet re se vijat që përshkojnë bebëzat e syve dhe dhëmbët janë pothuajse paralele.
Sa më paralele të jenë, aq më e bukur është buzëqeshja.
Nga studimi u vu re se femrat janë më të bekuara në këtë pjesë, duke pasur fytyra më simetrike se meshkujt./telegrafi/

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here