Brazili mund Argjentinën, rrezikohet pjesëmarrja në “RUSI 2018”

brazilBrazili ka mposhtur Argjentinën e Messit dhe Higuain me rezultat 3:0.
Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Mineirao”, ndërsa Argjentina si pasojë e kësaj humbjeje rrezikon të mos marrë pjesë në Kupën e Botës që do të zhvillohet në Rusi.
Serinë e golave për Brazilin e filloi Coutinho në minutën e 25, ndërsa në minutën e fundit të pjesës së parë, Neymar shënoi duke dyfishuar rezultatin.
Në pjesën e dytë shënoi Paulinho (min 59) duke cuar rezultatin në 3:0.
Dueli mes Neymar e Messi u fitua nga braziliani./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të ...