Brazili “shkel” Argjentinën në “klasiken e botës”

brazil-argjentineMe lojë të shkëlqyer e me ritëm të pandalshëm, Brazili ka mundur Argjentinën në ndeshjen që quhet klasikja e Amerikës së Jugut, e vlefshme për kualifikueset e kampionatit botëror.

Rezultati final i takimit oshte 3 – 0 . Në shtëpinë e tyre Brazili beri një lojë dominuese për të 90 minutat. Në gjysmën e pjesës së parë Brazili gjeti avantazhin me Philipe Coutinho pas një aksioni personal. Neymar në fund të 45 minutëshit shënoi edhe golin e dytë.

LEXO EDHE:  Unai Emery do të shkarkohet, Neymar: Dua Luis Enrique tek PSG
Kliko per me shume info

Të pakta ishin rastet e Argjentinës. Paulinho vendosi rezultatin 3 – 0. Brazili kishte mundësi të shënonte edhe më shumë, por fati ia ndaloi. Argjentina është jashtë zonës së kualifikimit, por ka edhe 7 ndeshje për të rikuperuar pozicionet.

Në takimet e tjera Venezula fitoi 5-0 me Bolivinë, Peruja mundi Paraguajin 4-1 dhe Uruguaj fitoi me Ecuador 2-1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here