E papritur, ja zonat e Kosovës ku po bie borë

bore-kosovePas ndryshimit të temperaturave në vend dhe pas ditëve me diell, sonte (e enjte) ka filluar të bie bora e parë në Prishtinë.

Bora që filloi në orët e mbrëmjes nuk është e densitetit të madh, por që tashmë e paralajmëroi se dimri dhe ditët e ftohta po vijnë.

Jo vetëm në Prishtinë, por borë po bie edhe në disa pjesë tjera të Kosovës.

Ndërkaq, në Dragash, tashmë bora ka vënë edhe shtresën e parë. Sot ishte dita më e ftohët e stinës së vjeshtës.

Sipas meteorologëve në vendin tonë edhe gjatë ditëve në vazhdim pritet të mbaj mot i ftohët.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Akuzë për marrje rryshfeti ndaj katër zyrtarëve të policisë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë ...