Temperaturat nën zero, borë në Kukës, Peshkopi e Korçë

bore-korceMoti i acartë mbërriti edhe në Shqiperi. Verilindja dhe juglindja e vendit u mbuluan nga reshjet e dëborës, ndërsa temperaturat zbriten disa grade nën zero.

Reshjet u shoqëruan me erëra të forta e megjithatë intensiteti i tyre u zbeh gjate natës dhe trashësia e borës ka arritur vetëm disa cm në të gjithë territorin.

Siaps raportimeve të fundit në Korçë, Kukës, Peshkopi, ngricat kanë krijuar pak probleme në rrugët rurale kurse rrugët nacionale janë në funksion të plotë.

Në Rrugën e Kombit janë ne veprim 8 mjete borëpastruese në dispozicion të mirëmbajtjes. Në orët në vijim parashikohen rënie te mëtejshme të temperaturave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Konfliktohen për lekët e të persekutuarës, 48 vjeçari qëllon dy vëllezërit nga Durrësi

Një 48 vjeçar është arrestuar nga policia, i cili për shkak të ...