Temperaturat nën zero, borë në Kukës, Peshkopi e Korçë

bore-korceMoti i acartë mbërriti edhe në Shqiperi. Verilindja dhe juglindja e vendit u mbuluan nga reshjet e dëborës, ndërsa temperaturat zbriten disa grade nën zero.

Reshjet u shoqëruan me erëra të forta e megjithatë intensiteti i tyre u zbeh gjate natës dhe trashësia e borës ka arritur vetëm disa cm në të gjithë territorin.

Kliko per me shume info

Siaps raportimeve të fundit në Korçë, Kukës, Peshkopi, ngricat kanë krijuar pak probleme në rrugët rurale kurse rrugët nacionale janë në funksion të plotë.

LEXO EDHE:  Raporti: Shërbimi taksi në Shqipëri, luks. Më të shtrenjtët në Europë, për faj të pagave

Në Rrugën e Kombit janë ne veprim 8 mjete borëpastruese në dispozicion të mirëmbajtjes. Në orët në vijim parashikohen rënie te mëtejshme të temperaturave.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here