Reshje edhe në Shqipëri, ja zonat që janë “zbardhur” nga dëbora

bora-kukesVerilindja e vendit eshte zbardhur nga debora. Gjate oreve te para te mengjesit lartesite mbi 800 meter ne niveline detit pesuan renie te ndjeshme te temperaturave ndersa reshjet e debores arriten ne 10 cm.

Shishtaveci, Topojani, Arrni, Kalisi, Grykecaja, Bushtrica Zapodi e nje sere zonash te tjera ne Kukes Has e Tropoje, tashme jane nen pushtetin e debores e para per kete vit.

Pervec disa problemeve me mungesene energjise elektrike ne Shishtavec e Topojan,nuk pati te tjera shqetesime ne lidhje me qarkullimine mjeteve apo dhe bllokime rrugesh.

Reshjet jane nderprer ne mesdite dhe temperaturat kane rene ne 2 grade celsius. Sipas parashikimeve meteorologjike, fundjava do te jete me vranesira ndersa reshjet pritet te rikthehen te marten./abc

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vdekja e 16-vjeçares, dëshmia e taksistit: Si humbi ndjenjat dhe më pas…

Disa ditë pas rihapjes së hetimeve, nga autoritetet greke, për vdekjen e ...