Grabitje spektakolare në “Bllok”, i riu goditet me grushte, Policia: Ja cfarë i morën

policia2015Një 18-vjecar ka rënë pre e një grabitjeje në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Shtetasi me iniciale F.SH teksa po ecte në rrugën “Ibrahim Rrugova” është goditur me grusht.

Agresorët janë A.Z dhe E.E., të dy nga 26 vjeç. Këta të fundit i kanë marrë të riut telefonin dhe dy bizhuteri. Përveç kësaj, ata e kanë kanosur duke i kërkuar një sasi lekësh.

Kliko per me shume info

Grabitja ka ndodhur gjate dites se shtune, dhe Policia po punon per kapjen e dy autoreve dhe zbardhjen e plote te rrethanave te ngjarjes.

LEXO EDHE:  Gjykata e Lartë në kolaps, në stok 23 mijë dosje

Komunikata e Policisë:

Më datë 05.11.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasve A.Z dhe E.E, vjeç 26 e 26, banues në Tiranë, pasi dyshohet, në rrugën “Ibrahim Rrugova”, kanë goditur me grusht, i kanë marrë 1 telefon dhe 2 bizhuteri, shtetasit F.Sh, vjeç 18, banues në Tiranë, dhe e kanë kanosur duke i kërkuar një sasi lekësh. Nenet 90 dhe 109/b të Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here