“Black Friday”, nami në SHBA, vriten për radhën dy persona

back-fridayDy persona janë vrarë dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat me armë në New Jersey, mëngjesin e kësaj të premte.

Të shtënat kanë ndodhur në Hamilton Mall në South Jersey, pasi siç dihet “Black Friday” (e premtja e zezë) është një nga ditët më të ngarkuara të vitit, ku të gjithë dyqanet në të gjithë botën bëjnë ulje marramendëse të veshjeve dhe produkteve të tjera.

Një nga viktimat është një 20 vjeçar, i cili gjeti vdekjen e menjëhershme dhe vëllai i tij u plagos nga të shtënat me armë në një dyqan, ndërsa një tjetër u qëllua për vdekje në një parking në Nevada.

Kliko per me shume info

Siç duket edhe nga videot duken turma njerëzish të cilët turren me vrap për të hyrë në dyqan për të marrë produktet. Nuk kanë munguar dhe përleshjet mes blerësve pasi çmimet janë shumë të ulta.klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.