Binjaket 100-vjeçare tregojnë sekretin e jetëgjatësisë

sekreti-jetegjatesiIrene Crump dhe Phyllis Jones kanë festuar ditëlindjet e tyre të 100 me letra nga Mbretëresha dhe një vizitë në një lokal nate.

Binjaket, jo identike, kanë lindur me 25 minuta diferencë nga njëra-tjetra dhe besojnë se jetëgjatësia e tyre ka ardhur me “punë të vështirë dhe ushqim të mirë”.

Të dyja të ve, jetojnë në Stourport të Anglisë prej 5 vitesh. Dyshja mendohet se është një nga 6 çifte binjakësh në Britani, të cilat i kanë kaluar një shekull jetesë./tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe ...