“Black Out” në Instagram, rrjeti i fotove bllokohet për disa minuta

INSTARrjeti social i fotove, Instagram është bllokuar për disa minuta me radhë si pasojë e ngarkesës së madhe në servera.

Instagram për kompjutera ka nxjerrë një error në cep të ekranit ndërsa aplikacioni për mobile ka pasur bllokim dhe “News Feed” nuk freskohej.

Kliko per me shume info

“5XX Server Error”- kjo ishte tabela që rrjeti i fotove dhe videove nxirrte në versionin për PC, error që nënkupton që kërkesa është dërguar por serveri nuk arrin ta ekzekutojë si pasojë e ngarkesës së madhe shkruan LajmiFundit.al.

Ende nuk dihet me saktësi nëse ky ka qenë një sulm nga hakerat, apo kjo gjë është shkaktuar nga ngarkesa e madhe që ka ky aplikacion./LajmiFundit.al/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here