Rrëzohet avioni, nuk ka asnjë i mbijetuar

Një avion Piper PA 31 u rrëzua në qytetin e Elko të Nevadas, SHBA, në rrethana ende të paqarta. Sipas autoriteteve atje, në bord mësohet se ishin të paktën 4 persona, të cilët humbën të gjithë jetën.

Dëshmitarë në vendin e ngjarjes thanë se avioni i vogël kishte rënë në një parking, duke bërë që automjetet të shpërthenin në flakë për shkak të impaktit.

LEXO EDHE:  ‘Kemi prostitutat më të bukura në botë’, ish-shefi i FBI nxjerr bisedat sekrete të Putin dhe Trump

Në vendin e ngjarjes shkuar shërbime të zjarrfikëses, ambulanca e policia. Sipas autoriteteve, flakët u shpërndanë me shpejtësi duke përfshirë shtëpi e dyqane që ndodheshin pranë. Banorë të zonës mësohet se janë evakuuar, ndërsa raportohet edhe për të lënduar.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here