Beyonce tregon votën e saj për Clinton, reagimi Trump-it do t’ju habisë

UntitledZgjedhjet presidenciale në Amerikë këtë vit, padyshim që kanë bërë një bujë të madhe. Kujtojmë se kanë mbetur vetëm pak ditë nga dita finale, dhe në cdo ditë që kalon, në krahë të kandidates demokrate, Hillary Clinton, shtohen shumë persona të mirënjohur të skenaave ndërkombëtare.KËtë herë publikisht votën për Clintonin, e ka deklaru këngëtarja Beyonce dhe Bashkëshorti saj. Në mitingun në Cleveland, Beyonce deklaroi se shpresonte që Amerika të bënte sërish histori duke zgjedhur për herë të parë një grua për presidente të Shteteve të Bashkuara.

LEXO EDHE:  Iu arratis nga komisariati, çfarë ndodhi kur Stresi u takua mbrëmë me Tahirin?

“Ka qenë një kohë kur opinioni i një gruaje nuk kishte rëndësi. Mund të ishe me ngjyrë, meksikan, aziatik apo mysliman, i arsimuar apo i pasur, nëse do të ishe grua, asgjë nuk kishte më vlerë”.

Kliko per me shume info

Menjëherë ka reaguar kandidati republikan Donald Trump. Duke folur në Pensilvani ai deklaroi. “Mua nuk mu desh te sillja në skenë J. Lo apo Jay Z, unë jam këtu vetëm. Jam vetëm unë, pa kitare, pa piano pa asgjë.

LEXO EDHE:  Vejusha seksi që shëtit botën me paratë e 100 të dashurve

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here