Aksidentoi për vdekje 4 të rinj francezë, gjykata jep dënimin për 38-vjecarin shqiptar

ilir-betiGjykata e Apelit në Torino ka dënuar me 18 vite burg shqiptarin Ilir Beti, pasi është shpallur fajtor për aksidentin e ndodhur disa vite më parë, ku mbetën të vdekur 4 të rinj nga Franca.

Të rinjtë po shkonin për pushime në Slloveni në momentin kur Beti i ka përplasur për vdekje.

Viktimat ishin Julien Raymond, Vincent Lorin, nga 27 vjeç, Audrey Reynard, 24 dhe Elsa Desliens, 22 vjeç.

Në atë kohë, shqiptari po drejtonte një makinë tip “Audi Q7”, dhe ishte në drejtim të kundërt./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...