Përleshje mes tifozëve të Besiktas dhe Napolit, theret italiani

Në shkallët e stadiumit të Besiktas ka ndodhur nje perleshje ee madhe mes tifozeve turq dhe atyre te Napolit.
Ndeshja mes mes dy skuadrave ka përfunduar baras 1:1, ndërsa në fushën e lojës gjithçka ishte korrekte.

Jashtë stadiumit tifozët e Besiktasit dhe të Napolit jane perfshire ne zenka me objekte te ndryshme. Nje prej tifozeve napoletane eshte therur me thike. Sipas mediave lokale turke, tifozi i ekipit italian është duke u mjekuar në Stamboll.

LEXO EDHE:  Falimentojnë kinezët, fondi Eliot kërkon blerës për Milanin

Napoli ka shtatë pikë gjersa Besiktas ka gjashtë të tillë në kuadër të Grupit B të Ligës së Kampionëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here