Ndeshja me Izraelin, flet Berisha: Janë të fortë në sulm, ja si do t’i godasim

etrit-berishaPortieri i kombëtares gjatë një deklarate për mediat ka folur në lidhje me ndeshjen Shqipëri-Izrael.

Berisha tha se Izraeli është kundershtari direkt i kombëtares dhe pikën e fortë e ka sulmin, prandaj ne duhet të përballojmë sulmin e tyre dhe ti godasim. 

“Është një ndeshje decizive, sepse Izraeli është kundërshtari ynë direkt dhe real, në këtë grup të fortë. Mendoj se forcën më të madhe, kjo skuadër e ka tek sulmi. Kemi dy ditë që po punojmë me stafin, për të zbërthyer mënyrën e tyre të lojës. Ne duhet të marrim maksimumin, duke përballuar sulmet e tyre dhe të gjejmë forcë për ti goditur”-deklaroi portieri i kombëtares së Shqipërisë.

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Incidentet në ndeshjen Kukësi-Partizani, lajm i keq për dy tifozë

Dy tifozë njoftohet se janë proceduar penalisht nga policia e Kukësit në ...