Berisha lexon italisht, salla e Kuvendit shpërthen në të qeshura

berisha-kuvendLeximi në gjuhën italiane i ish-kryeministrit Berisha ka shkaktuar të qeshura dhe batuta. Teksa ilustronte me lajme nga mediat italiane çështjet e drogës, plehrave etj, Berisha duke qeshur edhe vetë ka lexuar disa tituj në italisht.

Teksa e ka shpjeguar kështu të folurën e tij në gjuhën italiane:

“Kjo italishtja ime është larg të qenurit asaj që duhet të jetë. Po është as në gjendje, pasi në jetën time nuk kam bërë asnjë orë italisht. E gjitha vjen nga mediat dhe latinishtja ku unë kam qenë një student ekselent. S’kam bërë asnjë orë italisht”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Polici merr leckën dhe pastron makinat, lavazhieri mban kallashin dhe i sheh(Foto)

Një lavazhier në kryeqytet është bërë kapo për pak minuta. Mësohet se ...