Berisha për Fidel Kastron: Vdiq diktatori aventurier, bota ndihet më mirë pa të

5
Kliko per me shume info

berisha-2016“Vdiq diktatori aventurier, bota ndihet më mirë pa të”- kështu e fillon shkrimin e tij në “Facebook” ish-kryeministri Berisha pas vdekjes së liderit të Revulucionit Komunist dhe ish-Presidentit kubanez, Fidel Kastro.Berisha shkruan se Kastro vendosi diktaturën në Kubë, shtypi me egërsi dhe ekzekutoi qindra kundërshtarë.

Postimi i Berishës:

Kliko per me shume info

Vdiq Fidel Kastro, nje diktator, nje aventurier qe:

– Nisi betejen si nacionalist dhe degjeneroi ne marksist leninst

– Ai vendosi diktaturen komuniste ne Kube dhe shtypi me egersi, persektutoi, torturoi, internoi, deboi, burgosi, ekzekutoi qindra e mijra kundershtare politik.

– Si diktator dhe aventurier ai çoi boten ne prag te luftes se trete boterore duke vendosur ne Kube raketat berthamore sovjetike, te cilat u detyrua ti largonte pas ultimatumit te Presidentit Kenedi dhene Nikita Krushovit.

Pas goditjes nga semundja, si despot i vertet ai ia kaloi pushtetin e paligjshem vellait te tij Raulit! Bota ndjehet me mire me nje diktator, aventurier me pak. Uroj qe vdekja e tij te inkurajoje forcat demokratike te Kubes per te permbysur sa me shpejte dinastine te tij te paligjshme dhe gjakpirese! Sb.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here