Berisha nxjerr vendimin e gjykatës së Apelit: Ja pse u dënua Taulant Balla

berisha-ballaIsh- kryeministri Sali Berisha publikoi në faqen e tij në FB, vendimin e gjykatës së Apelit ndaj deputetit socialist Taulant Balla, e cila e ka dënuar me 1 milion lekë gjobe. Kjo mase penalizuese eshte vendosur ne denimin ndaj Balles, si dëmshpërblim ndaj djalit të tij, Shkëlzen Berisha, për akuzen e shpifjes.

“Te dashur miq, ky eshte vendimi Nr.34 i dt 09.06.2015 i formes se prere i Gjykates se Apelit te Tiranes, me te cilin kjo gjykate ka denuar Taulant Ballen per shpifje 1 milione leke. I paftyre siç eshte, ai para kamerave deklaroi sonte ne komision disa here se nuk eshte denuar asnje here?!” shkruan Berisha.
Per këtë argument, Sali Berisha u largua dhe sot nga Komisioni Hetimor për CEZ pa dëshmuar. Sipas deputetëve të opozitës, Taulant Balla nuk mund të drejtojë seancat kur do dëshmojë Berisha, pasi është në konflikt interesi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. o pusht keto jane grahmat e bishes se terbuar qe i ka ardhur fundi…., nuk do ti shpetosh dot drejtesise se popullit, mallkimet e tij te zencin !!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen protestuesja e PD: Na lodhën Jozi, Grida, Flamuri, Eno…

Aktivistja Enkelejda Veliu përveç faktit që ka zbuluar se kush nga deputetët ...