Berisha akuzon Ramën: Shqiptarët ishin nën ujë, ti hapje ekspozitë me shkarravina

berisha-2016Në seancën e së enjtes, ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Ramën për qëndrimin që mbajti gjatë përmbytjeve në vend. Ai tha se gjatë kohës kur e gjithë Shqipëria u përfshi nga përmbytjet masive, Edi Rama ishte në New York për një ekspozitë personale. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha pohoi se ky ishte një mëkat i madh që i bëhet popullit.

“Seanca duhet të merret me këto probleme. Është mëkat të merresh me gjëra të tjera. S’të lejoj ty. Kthehet nga Neë York-u, me vrap nuk shkon në asnjë vend të përmbytur. Ju vidhni në dogana dhe shkatërroni prodhimet vendase. Pra, vrapon ky tani. Mbledh ca fshatarë të tjerë dhe u thotë se do u ndërtoj rrugë tek parcelat. A lyhet dy herë Liceu Artistik se zotërisë nuk i pëlqen ngjyra pana, por e donte mavi. Problem është shpërndarja e të ardhurave. Kujt t’ja thuash?”, tha Berisha.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here