Audio-përgjimi/ Beqaj në Kuvend: Keni hequr fjalë, s’ishte hakmarrje politike

video-skandali-stop-beqajMinistri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka folur në foltoren e Kuvendit në lidhje me audio-përgjimin që u publikua dje në emisionin investigativ “Stop”.

Beqaj u shpreh se largimi nga puna e Çlirim Hajdarmataj, kryetar i degës së Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor në qytetin e Tropojës është bërë pasi ka shkelur ligjin.

Ministri shtoi se pushimi nga puna nuk ishte hakmarrje politike.

“Vijmë pak te çështja e Tropojës. Ajo bisedë është bërë më 8 korrik. Unë e kam atë audio që nga 10 korriku. Kontrolloni në 1 minutë e 40 sekonda çfarë fjalësh keni hequr. Por nëse do të doja të bëja hakmarrje politike, nga 8 korriku deri në 7 nëntor, pse do të prisja? Besoj se ka dhe dakordësinë tuaj nëse një drejtues paguan vartësin e tij për tre muaj, kur ai është në Francë nuk mund të pranohet. Kjo është e bisedës së 8 korrikut dhe vendimit ë 7 nëntorit”, tha Beqaj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Deputetët braktisën Kuvendin me urdhër të Bashës, PD është kundër Vettingut”

Deputeti socialist, Taulant Balla ka folur në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ për ...