I merr “Benz-in” me qira për dy ditë, 24-vjecari nga Tirana nuk ia kthen më

policia-durresNjë person nga Tirana i merr “Benz”-in me qira për 2 ditë një durrsaku, duke plotësuar edhe një kontratë, e nuk ia kthen më.

Ky rast ka ndodhur në Durrës, ku Specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar filluan procedimin penal në ngarkim të shtetasit S.K. 24 vjeç, banues në Tiranë.

Kliko per me shume info

Policia bën të ditur se më datë 28.10.2016, kundrejt një kontrate qiraje 2-ditore, 24-vjeçari i ka marrë mjetin tip “Benz” me targa AA 546 OA, dhe nuk ia ka kthyer më pronarit të tij.

LEXO EDHE:  Kryeministria bën publike emrat e 17 gjyqtarëve e juristëve, zbulohet kandidatja e preferuar e Edi Ramës për në Strasburg

Bëhet fjalë për shtetasin L.K. 38 vjeç, banues në Durrës. Pasi kanë kaluar më shumë dy ditë dhe 38-vjeçari nuk e ka marrë mbrapsht makinën e tij sipas kushteve të kontratës, ka shkuar në komisariat për të denoncuar qiramarrësin.

Për këtë çështje, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Mashtrimi”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here