Bënte xhiro në Durrës me “Benz”, policia ndalon 15-vjeçarin

policia-durresMegjithëse është në moshë të mitur dhe nuk ka ende të drejtë të drejtojë një automjet, kjo se ka penguar një 15-vjeçar nga Durrësi të lëvizë me makinë në rrugët e qytetit.

Një ditë më parë, efektivët e policisë rrugore kanë ndaluar në një postbllok, në lagjen nr.12, një drejtues mjeti.

Efektivët janë surprizuar kur kanë parë se në timon ishte një adoleshent 15-vjeçar.

F.M., pavarësisht se nuk kishte mbushur moshën, nuk ka nguruar të marrë mjetin dhe të bëjë xhiro nëpër Durrës.

Efektivët e Policisë kanë bërë shoqërimin e djaloshit për në komisariat dhe pasi kanë njoftuar prindërit e adoleshentit e kanë përcjellë çështjen ndaj tij në Prokurori.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari arrestohet për vrasjen e djalit të mafiozit italian

Policia italiane ka arrestuar dhe një shtetas shqiptar për vrasjen e djalit ...