Balaj: Me dy lojtarë më pak, ishte e pamundur

balaj16Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, ka thënë se është i dëshpëruar me disfatën kundër Izraelit, por sipas tij, kuqezinjtë e kishin të vështirë me dy lojtarë më pak në terren.

Shqipëria mbrëmë u mposht nga Izraeli, me rezultat 0-3, në kuadër të xhiros së katërt të kualifikueseve për Kupën e Botës “Rusi 2018”, takim ky i zhvilluar në “Elbasan Arena”.

“Mënyra sesi shkoi loja mund të them se na u vështirësuan gjërat. Ndoshta edhe ne nuk mundëm të tregonim veten dhe të dilnim në lojën tonë. Me dy lojtarë më pak ishte shumë e vështirë dhe thuajse e pamundur”, ka thënë Balaj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

topi-arte

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë”?

E zbulon spanjollja “El Mundo Deportivo”, me burimet e saj pranë organizatorëve. ...