Bayern Munchen do ta zëvendësojë Lahm, kandidat futbollisti shqiptar

hysajSkuadra e Bayern Munchen është duke kërkuar zëvendësuesin e mbrojtësit gjerman, Philip Lahm.

Filip Lahm ikona “bavareze” ka kontratë deri në qershor të 2018 dhe nuk pritet ta zgjasë atë pasi ka shprehur se me shumë mundësi ai vit do të jetë momenti kur ai do të tërhiqet nga futbolli, ndërsa kandidati për të zëvendësuar parashihet të jetë Elseid Hysaj.

Anësori shqiptar nuk është i vetmi kandidat për këtë post. Kandidatët e tjerë janë 23-vjeçari Sergoi Aurier, Hector Bellerin i Arsenal dhe Dani Carvajal i Realit të Madridit.

Nëse Bayerni do të këmbëngul për shërbimet e Elseidit, do t’i duhet të paguaj 50 milionë euro për ta çliruar nga klauzola që e lidh me Napolin, transmeton Indeksonline.

Ekipi Napolitan ka treguar se në rast se nuk plotësohen dëshirat e tij, atëherë vështirë se privohet nga shërbimet e lojtarit. Rasti i fundit ishte a i Gonzalo Higuainit, që Juventusi e pagoi deri në centin e fundit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...