Basha për “Vettingun e Ramës”: Vetëm gomerëve mund t’ia shesë këtë

basha-pdKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka sqaruar se Vettingu është kusht për Shqipërinë për celjen e negociatave, ndërkohë sipas Lulzim Bashës kryeministri “vetëm gomerëve mund t’ua shesë këtë”.

Basha u shpreh se do rriten sërish taksat dhe se gjatë këtyre viteve qeverisje janë marrë 1.5 miliard dollarë më shumë përmes taksave, jo duke përmirësuar mbledhjen e tyre por duke i rritur ato.

Kliko per me shume info

“Taksat do rriten sërish. 430 milion dollarë në vit.

I premtoi shqiptarëve se do paguanin më pak i mori 1.5 miliard dollarë duke i rritur taksat jo duke përmirësuar mbledhjen e taksave, ka rritur taksën e gazit për të mbrojtur klientët e tij duke i detyruar qytetarët të blejnë naftë ose ta pagojnë Edi Ramën. Kjo ndihmon klientët e Rramës në hidrokarbure ose ndonjë ministër të Ramës.

Opozita nesër, deputetët tanë do të shpalosin me detaje këtë buxhet antipopullor për efektet që do ketë te qytetarët. Alternativa jonë është krejtësisht e kundërta e kësaj që bën Edi Rama, ne do ulim taksat, ansjë lek i qeverisë sime nuk do shkojnë te palmat te luksit, qëllimi im i parë si kryeministër do kujdesem mos ketë familje pa bukë pa drita pa uja”, tha Basha ndërsa theksoi se programi i tij social synon zhvillimin ekonomik dhe mirëqenien. Lidhur me Vetingun që Rama e citon si kusht, kryedemokrati u shpreh.

“Mund t’ia shesë vetëm gomerëve se njeri që ta besojë këtë në faqe të Shqipërisë nuk ka”.

2 COMMENTS

  1. vetem politikan nuk behesh dot ti DREQ. Je nje dallkauk e puthadore i saliut dhe asgje me teper. Prandaj dhe saliu te zgjodhi ty se e dinte qe ti edhe fryme nuk merr pa urdherin e tij, dhe si MAFIOZE qe jeni vrate Olldashin. Ne pd ka edhe demokrate te vertete, dhe ju te dy e dinit mire kete. Frika se UNANIM do votohej Olldashi ju coi ne KRIMIN MONSTROUZ. Do “qash” akoma per te o lulash?

  2. Lul ik pirdhu. …me bajgen sale ne 2017 do ikni me Mut ne shale. …dhe do therrisni fitore. …oh jo jo jane kanabistet. ..fuck

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here