Basha: Po të kem gjë në dorë, firmos që neser hapjen e negociatave për Shqipërinë

basha-spitalKreu i PD-së, Lulzim Basha ka sqaruar lajmin e trilluar nga PS, se opozita kërkoi në Bruksel që Shqipërisë mos t’i hapen negociatat.

Basha ka qenë i ftuar në emisionin “Top Story” ku është shprehur se PD nuk ka asnjë vendimmarrje për hapjen e negociatave, por kjo gjë i takon vendeve anëtare të Bashkimit Europian.

Kliko per me shume info

“Komisioni ndërparlamentar Shqipëri-BE nuk ka ansjë rol në vendim-marrjen për hapjen e negociatave”, tha Basha, duke theksuar gjithashtu se nëse kjo çështje do të varej nga kryetari i PD, do të firmoste menjëherë hapjen e negociatave.

“Po të jetë në dorën time e firmos që nesër hapjen e negociatave të Shqipërisë”, deklaroi Basha.

Kreu i demokratëve shprehu gjithashtu shqetësimin për drogën dhe zgjedhjet e ardhshme.

1 COMMENT

  1. ne fakt ke njefare te drejte se ti je vetem zbatuesi i urdherave te saliut, je nje marionete e saliut, po sa per hapjen e negociatave ? Mos more, vertet do ti firmosje? Do japesh llogari, mos u bej merak, dhe do ti kthesh gjithe sa ke vjedhur, burracak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.