Basha viziton të plagosurit në Ballsh: Privatizimi i ARMO, klientelist

basha-spitalKryetyari i PD, Lulzim Basha vizitoi 4 të plagosurit në repartin e djegies në QSUT.

Basha hodhi dyshime dhe beri akuza ne lidhje me privatizimin e kompanisë ARMO, duke e quajtur atë klientelist.

Basha: Dje ndodhesha në Mallakastër disa orë para shpërthimit, siguria në punë ishte tema e diskutimit. I siguroj se PD dhe unë do ta ndjekim këtë çështje deri në fund.

Kemi ngritur dyshimet tona për mënyrën jo transparente të këtij privatizimi klienteles të Armos, ku shkojnë këto përfitime?! Kemi dyshimet tona sa i përket shfrytëzimit pa kriter të krahut të punës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. cfare plehrash jeni qe shkoni aty, te paturp, juve as qe ju plas per njeri

  2. Kujtojani ne qoftese e ka harruar se kush e coi Armon ne keto kushte, kush i la lpuntoret pa rroga me muaj te tere dhe klienti i kujt ishte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Cfarë turpi”, ja reagimi i Ylli Manjanit për padinë e Policisë së Shtetit ndaj Bashës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar vendimin e Policisë së Shtetit, ...