Basha reagon ashpër ndaj Ramës: T’i je kundër Shqipërisë, po qeveris me kriminelë

basha-pdKreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratës së Kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se ndjen keqardhje për PD që votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë.

Basha në një postim në “Facebook” shkruan se Rama është vetë kundër Shqipërisë, pasi ka ndarë pushtetin me trafikantë droge e kriminelë.

“Kundër Shqipërisë je kur qeveris me banditë e trafikantë; Kundër Shqipërisë je kur dhunon e blen votën e shqiptareve; Kundër Shqipërisë je kur vjedh dhe mbush xhepat me parate e ilaceve te femijeve shqiptare, kur e zbraz atë nga rinia, kur e mbush me droge, kur i mbyt shpresën e besimin. Koha e dokrrave po sos. Shqipëria është kundër teje cdo ditë e më shumë. Dhe Shqipëria do të jetë më mirë pa ty”, shkruan Basha në Facebook.

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. po ti qe i fale detin Greqise si te ishte cifligu i tyt eti je pro Shqiperise? Po qe i vrave shqiptaret dhe i vodhe parate, e le vendin jo vetem me arken bosh je pro Shqiperise? Sa per bashkepunim tjeter me kriminelat a e mban mend se si e “fitove” ate fron qe je ulur? saliu yt vrau Olldashin. E lulash kush eshte kryekrimineli?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...