Tiranë/ Banesa përfshihet nga flakët, humb jetën fëmija 2-vjeçar

zjarrNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Shpat” në Babrru të Tiranës.

Një banesë është përfshirë nga flakët ku brenda saj kanë qenë dy fëmijë.

Njëri nga fëmijët është nxjerrë nga zjarrfikësit, ndërsa një 2-vjecar ka mbetur i vdekur.

Dyshohet se zjarri në banesë është shkaktura nga një shkëndijë elektrike.

Njoftimi i Policise:

Policia njofton se rreth  17.11.2016, rreth orës 08:35, në lagjen Shpat, Babrru, ka rënë zjarr në një banesë, në të cilën ndodheshin dy fëmijë të mitur brenda saj.

Si pasojë e këtij zjarri ka mbetur i vdekur fëmija 2 vjeç ende i paidentifikuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5 dhe forcat Zjarrfikëse bënë të mundur nxjerrjen shpëtimin e fëmijës tjetër.

Policia thotë se po punon për sqarimin e plotë të rrethanave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Befasohet ministri shqiptar, të dënuarit e marrin në telefon nga burgu dhe…!

Telefonatat e të burgosurve prej më shumë se 3 javësh janë vënë ...