Turqi-Kosovë, ja cfarë shkruhej në banderolën që turqit hapën në stadium

0
1
Kliko per me shume info

banderola-kosove-turqiTë shtunën në mbrëmje është luajtur ndeshja Kosovë -Turqi, që u fitua nga këta të fundit me rezultatin 2:0.

Kosova luajti mirë në pjesën e parë, por nuk i ka rezistuar sulmit të Turqisë në pjesën e dytë, ku pësoi 2 gola në vetëm 5 minuta.

Ndërkohë gjatë momentit kur luheshin himnet e Turqisë dhe Kosovës në stadiumin e Antalias, tifozët vendas shpalosën një banderolë gjigante me hartën e shtetit të tyre dhe një moment të shkëputur nga grushti i dështuar i shtetit më 15 korrik të këtij viti.

Në banderolë shkruhej: “Dëshmorët nuk vdesin. Atdheu ynë është i pandashëm”, duke iu referuar kështu tentativës për grusht shteti që dështoi pasi populli doli në rrugë kundër ushtrisë.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here