Banda e prostitucionit në Itali, ja gjashtë shqiptarët e arrestuar

banda-italiPolicia Italiane ka shkatërruar një tjetër organizatë kriminale që merrej me prostitucion. Operacioni i policisë së vendit fqinj u zhvillua në Modena mëngjesin e kësaj të mërkure.

Të arrestuarit në këtë aksion janë shtetas rumunë, shqiptarë dhe italianë të cilët ‘furnizonin’ me femra të reja, profesioniste të seksit, zonën përreth teatrit të “Tempullit”, pranë qendrës së qytetit.

LEXO EDHE:  Rrahu me shkop nxënësit, pezullohet mësuesja e pashpirt
Kliko per me shume info

Hetimet për këtë grup kriminal janë ende në zhvillim dhe ende nuk dihet nëse kjo organizatë është e njëjta që siguronte prostituta në rrugën “Emilia Ovest”, deri në Cittanova, gjatë orëve të mbrëmjes apo një tjetër.

Sipas policisë italiane të arrestuarit janë:

Ismet Rapi, 36-vjeç

Flamur Beluli, 30-vjeç

Petrit Thartori, 41-vjeç, i njohur si Titi.

LEXO EDHE:  Denoncimi: Si manipulon Edi Rama opinionin përmes ERTV

Ndërkohë tre shqiptarë të tjerë janë në arrest shtëpie dhe bëhet fjalë pikërisht për:

Gerta Rapi, e njohur si Pamela në rrjetin e prostitucionit, 34 vjeçe

Dorian Cakri 27 vjeç

Fabiol Cakri, 25-vjeç

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here