Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Gjermani, ja fotot

shqiptaret-gjermaniShtatë persona janë arrestuar në “Bon” të Gjermanisë si pjesë e një bande grabitësish. Shqiptarët jetonin në një kamp azilkërkuesish, por ata merreshin me punë të tjera teksa prisnin statusin e azilantit.

Shqiptarët janë të moshave 21-45 vjeç, përgjegjës për vjedhjen e 47 banesave në zonën e Mufendorfit në Gjermani.

Atyre iu është mohuar në mënyrë kategorike statusi i azilantit dhe pritet që të dëbohen për në Shqipëri.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...