Shkatërrohet banda e drogës në Greqi, në pranga 3 shqiptarë e dy grekë

policia-grekePolicia gjatë një operacioni antidrogë në Pire të Athinës ka sekuestruar 85 kg marijuane, 1 kg heroine dhe 247 gram kokaine.

Sipas burimeve në pranga kanë rënë 3 shqiptarë të moshave 24, 26 dhe 33 vjec dhe dy grekë.

 

Këta persona funksiononin si grup kriminal për trafikun e droges nga Shqiperia dhe shperndarjen e saj më pas në Greqi.

Mësohet se janë njoftuar për operacionin edhe autoritetet shqiptare. Në këtë operacion nga kontrollet e ndryshme janë sekuestruar edhe 2100 euro, 1 automjet, 1 motociklete, 2 peshore, 7 celulare.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet në Rinas, ja sa para u gjetën në tenxheren me presion të Admir Cerpjas

Prokuroria për Krime të Rënda që tashmë ka marrë në dorë hetimin ...