Shkatërrohet banda e grabitjeve në Athinë, mes 41 të arrestuarve edhe një shqiptar

policia-greke16Një nga bandat më të mëdha të grabitjeve në Athinë është shkatërruar nga policia greke.

41 persona janë arrestuar, të cilët janë të moshës nga 19-66 vjeç, mes të cilëve edhe një shqiptar.

1000 forca Policie janë përfshirë në këtë operacion, ku janë shpallur në kërkim edhe 48 persona.

Policia greke ka bllokuar 600 mijë euro, mbi 120 kg flori, bizhuteri të shumta si dhe 60 automjete luksoze. Organizata kriminale ishte e ndarë në 5 nëngrupe dhe ndiqte rregulla të mirëpërcaktuara, tipike për klanet mafioze.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari arrestohet për vrasjen e djalit të mafiozit italian

Policia italiane ka arrestuar dhe një shtetas shqiptar për vrasjen e djalit ...