Deputeti i PS-së zbulon 7 “kushtet” e Angela Merkel për Shqipërinë

taulant-balla_1_14Deputeti i PS, Taulant Balla ka vecuar 7 pika nga fjalimi i Angela Merkel në konferencën e përbashkët me Ramën në Berlin.

Balla në një status në “FB” shprehet se Merkel njeh progresin e Shqipërisë duke mos reflektuar deklaratat e kreut të Komisionit për Çështjet e BE-së në Bundestag, Gunther Krichbaum.

Cfare tha sot Kancelarja Merkel ne 7 pika:

1. Shqipëria në vitet e fundit ka ndryshuar rrënjësisht
2. Komisioni Evropian e ka njohur kete progres edhe në raportin e tij të fundit për Shqipërinë
3. Jane bere reforma shume te rendesishme. Gjermania ka kontribuar në mënyrë vendimtare që te kaloje reforma në drejtësi.
4. Komisioni Evropian e ka njohur kete progres edhe në raportin e tij të fundit për Shqipërinë
5. Reformat duhet te vazhdojne ne cdo fushe dhe Komisioni Evropian për këtë ka përcaktuar pesë prioritete.
6. Kush i di konfliktet e politikës së brendshme, e ka te qarte se nevojitet shume forcë dhe shumë guxim, për të ecur në këtë rrugë.
7. Përgëzoj me gjithë zemër Kryeministrin Edi Rama për këtë progres

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Artan Fuga: Fevziut duhet ti kërkojnë falje nga cadra e protestës së PD

Nga Artan Fuga Bravo Blendi Fevziu ! ———————————– Unë nuk jam ndonjë ...