Balla: Ja deputetët e PD që votuan kundër rekomandimit të negociatave me BE-në

5
Kliko per me shume info

balla-psDeputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla nëpërmjet një satusi në ‘Facebook’ tregon emrat e 5 deputetave të opozitës që votuan kundër rekomandimit për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

STATUSI:
Skandali i PD shkon deri ne fund. Bumci, Islami, Bylykbashi, Halimi dhe Pollo votojne kunder rekomandimit per hapjen e negociatave.

Kliko per me shume info

Ja teksti qe mori votat pro te deputeteve te mazhorances, eurodeputeteve te majte, te djathte dhe te gjelbert dhe te Majlinda Bregut:

Komiteti Parlamentar i Stabilizim-Asocijimit BE-Shqiperi i “ben thirrje Komisionit Europian dhe Keshillit per hapjen e negociatave dhe Shqiperise te siguroje me shume progres te qendrueshem ne lodhje me implementimin e 5 prioritetve, qe duhen per hapjen e negociatave”.

Faleminderit miqve te Shqiperise ne Parlamentin Europian!

Opozita nuk mundi ta prishe lajmin e mire qe Shqiperia jone pret neser nga Komisioni Europian, pra rekomandimin pozitiv per hapjen e negociatave per anetaresim ne Bashkimin Europian. Meghithese se ushtari Aldo beri edhe sot kamikazin.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here