Shkëlqen Bekim Balaj, futbollisti shpallet “lojtari i muajit”

bekim-balajFutbollisti Bekim Balaj është shpallur lojtari i muajit te ekipi i Terek Groznit.
Shkodrani ka surprizuar në kampionatin rus, teksa po bën një paraqitje mbresëlënëse që në sezonin e tij të parë të skuadra Cecene.
Në tre ndeshjet e fundit në kampionat, sulmuesi i kombëtares është shpallur lojtari më i mirë duke rrëmbyer nga tre pike ndërsa ne nje ndeshje u rëndit i treti me vetëm nje pike.
Në përfundim të anketës nga klubi dhe i publikuar në faqen zyrtare, Bekim Balaj u shpall lojtari i muajit në vend të parë me 10 pike duke lënë me diference lojtaret e tjerë në renditje.

Balaj ka shënuar 4 gola në kampionat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here