Dyshja sulmuese më e fortë që Shqipëria ka pasur ndonjëherë

balaj-llukakuBekim Balaj – Azdren LLullaku, dyshja sulmuese e Kombëtares shqiptare, kanë shënuar në total së bashku 20 gola në kampionet respektive, në Rusi dhe në Rumani, gjë që nuk e ka bërë për momentin asnjë nga dyshet sulmuese të Kombëtareve më të forta në botë, transmetojnë mediat shqiptare.

Shqipëria
20 gola – Llullaku (12), Balaj (8)

Italia
17 gola – Imobile (9), Beloti (8)

Argjentina
16 gola – Mesi (8), Aguero (8)

Brazili
15 gola – Zhesus (11), Nejmar (4)

Franca
11 gola – Grizman (6), Gameiro (5).

Balaj luan me Terek Grozni, kurse Llullaku me Gaz Metan.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Lionel Messi “shpërthen” pas sfidës me Leganes

I inatosur. I zhgënjyer. I mërzitur. Fytyra e Lionel Messi në fund ...