Shqiptari përmbys rezultatin, Balaj shënon dy gola dhe i jep fitoren “Terek Groznin-it”

balaj16Sulmuesi shqiptar, Bekim Balaj shënoi sot 2 gola për Terek Groznin në ndeshjen kundër Zenit Shën Petërsburg.

Golat u shënua në pjesën e parë të ndeshjes, teksa Zenit Zenit kaloi i pari në avantazh, por golat e Balajt e përmbysën rezultatin, dhe i dhanë fitoren skuadrës së Balajt.

Pjesa e dytë u mbyll pa gola, pavarësisht përpjekjeve të Zenitit, duke i dhënë ekipit të Groznit tre pikët dhe një fitore të rëndësishme për renditjen./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...