Azil në Gjermani, shkatërrohet banda shqiptare që kreu 65 grabitje

shqiptarettShtatë shtetas shqiptarë janë arrestuar në Gjermani, pasi akuzohen për 65 vjedhje të kryera në banesa.

Banda kriminale shqiptare e moshës nga 21-45 vjeç vepronte në qytete të ndryshme në Gjermani, por më shumë në Boon.

Shqiptarët kanë vjedhur 47 banesa dhe 18 makina, ndërsa emrat e tyre nuk publikohen.

Përfaqësuesi i autoriteteve gjermane, Mark Patrick shprehet se shqiptarëve u ishte refuzuar azili dhe ishin në pritje të dëbimit nga Gjermania.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

policia-tirane

Nuk i binden urdhrit të policisë, arrestohen 2 të rinj në Tiranë

Forcat policore të Komisariatit të Policisë nr.1 kanë bërë të mundur arrestimin ...